8. kapitola

21. srpna 2011 v 20:23 | Agnes |  HP-Kapitolky
Tak po nějaké době tu mám pro vás opět kapitolu Oživováku. Doufám, že se vám bude líbit a že si ji užijete. Ráda bych si přečetla v komentářích vaše názory.
Momentálně pracuju na dalších kapitolách.


Vaše Agnes
Lily, Emily, James a Sirius sešli do Vstupní síně, kde měli mít sraz s Remem. Ten se sešel se svojí partnerkou u vstupu do havraspárské věže.

Když se všichni konečně sešli, zamířili společně do Velké síně. Ta byla k příležitosti plesu slavnostně vyzdobena. Mezi stříbrnými svíčkami osvětlujícími celou velkou síň se vznášely svazky jmelí. Na obou stranách Velké síně byly ve výklencích postaveny vánoční stromky. Kolejní stoly byly nahrazeny menšími kulatými stolky, každý z nich pro 6 studentů. Z profesorského stupínku zmizel stůl a stalo se z něj provizorní pódium, na němž bylo již připraveno několik hudebních nástrojů. Profesoři měli také kulatý stůl, ale nacházel se uprostřed Velké síně. Mezi ním a pódiem byl velký taneční parket. Půlku jedné stěny velké síně zabral stůl s občerstvením.

Když do Velké síně dorazili všichni studenti, na pódium vystoupil ředitel Brumbál a vyžádal si klid. Když všichni utichli, promluvil: "Vážení studenti, vítám vás na dnešním vánočním plese. Mám pro vás malé překvapení v podobě soutěže o Krále a Královnu dnešního plesu. O tom, kdo vyhraje, budete rozhodovat vy. Máte možnost hlasovat pro Krále a královnu, a to tak, že napíšete jména vašich kandidátů na pergamen a vhodíte ho do nádoby, která je umístěna u vstupu do Velké síně. Nikdo nesmí hlasovat dvakrát a nikdo nesmí hlasovat sám pro sebe. Vítěz bude vyhlášen o půlnoci. Vítězové získají kromě skvostných korunek i povolení k užívání Prefektské koupelny do konce tohoto roku a poukaz na koupi cukrovinek v Medovém ráji v hodnotě 10 galeonů. Než vám dovolím bavit se dle svého vkusu, mám pro vás malé oznámení. Za týden se zde bude konat silvestrovský maškarní ples. Účast je povolena pro všechny od třetího ročníku. Děkuji vám za vaši pozornost a přeji příjemnou zábavu."

Jakmile profesor domluvil, začala se Velkou síní linout příjemná hudba. Valčík, jako vždy první tanec večera.

James vstal a natáhl ruku k Lily: "Smím prosit?" Lily přijala nabízenou ruku, vstala a následovala Jamese na taneční parket. Jen o několik vteřin později se k nim připojili i Sirius a Emily. První dva páry na parketu. Celou první píseň zůstali na parketu sami. Pak se k nim začaly přidávat další a další páry.

Tancovali asi půl hodiny, když se rozhodli, že se půjdou najíst a na chvíli si odpočinou. Zabrali jeden stolek blízko parketu i stolu s občerstvením a vydali se pro něco na zub. Všichni se skvěle bavili a užívali si večera.

Kolem půl dvanácté opět povstal Brumbál.

"Rád bych ukončil hlasování o Krále a Královnu plesu. Výsledek se dozvíte za půl hodiny. Děkuji vám a bavte se."

Po půl hodině vstal znovu a vystoupil na pódium. Během jeho krátké řeči někdo donesl korunky pro vítěze.

"Prosím o pozornost. Vítězem hlasování a Králem tohoto plesu se stáva pan...Sirius Black." Ozval se nadšený potlesk a Sirius vystoupil na pódium, kde mu pogratuloval i ředitel.
"Vítězkou a Královnou dnešního večera se stává slečna...Emily........" Další potlesk. Em vystoupila na pódium vedle Siriuse, potřásla si rukou s Brumbálem a ten jí potom předal skvostnou korunku pro Královnu plesu. Na podstavci ale trůnila ještě jedna korunka.
"Prosím ještě chvíli pozornosti. Rozhodli jsme se, že oceníme i studenta a studentku, kteří se umístili na druhém místě. Získají titul Princ a princezna plesu. Princem se stává pan James Potter a Princeznou slečna Lily Evansová." Lily a James došli společně na pódium a Lily si převzala od Brumbála korunku.

Dva vítězné páry ještě čekal společný tanec a potom se mohli opět odebrat na svoje místa u stolů. Obě děvčata si korunky nechaly po celý zbytek večera. Po několika dalších tancích se James a Lily někam vypařili. Sirius s Emily "osaměli" a tak se rozhodli pro poslední tanec. Oba si ho náležitě užívali. Pak odešli z Velké síně i oni.

Opuštěním Velké síně, ale večer nekončil ani pro jeden z párů. Lily s Jamesem se vydali na romantickou procházku po školních pozemcích. Emily a Sirius zamířili na astronomickou věž. Oba páry si romantiku pod hvězdami nesmírně užívaly a byly neuvěřitelně šťastní.

Lily s Jamesem zakončili tento krásný večer v Komnatě nejvyšší potřeby, Emily a Sirius skončili v chlapeckých ložnicích Nebelvíru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama