7.kapitola

31. července 2011 v 15:44 | Agnes |  HP-Kapitolky
Tak tady je slibovaná kapitola Oživováku. Obrázky jsou v galerii. A další kapitolu brzo přidám :-)
Beta-read: Evuš7. kapitolaDruhý den se hned po snídani Lily a Emily vydaly do knihovny. Kluci šli na famfrpálový trénink. James hrál a Sirius si nemohl nechat ujít příležitost vidět hru a prozkoumat připravenost družstva Nebelvíru. Příští víkend měl být důležitý zápas a tak James zamluvil hřiště na celou neděli, na úterní a čtvrteční odpoledne. V pátek si všichni měli odpočinout, aby byli fit na sobotní zápas.

Lily a Emily proseděly celé odpoledne v knihovně, ale nic co by se jim hodilo zatím nezjistily. Prošly několik desítek knih, neměly ovšem štěstí na kouzlo, které by jim pomohlo s jejich problémem. Když hodiny na nejvyšší věži odbíjely poledne, obě dívky se vydaly na oběd.

Na obědě si sedli všichni spolu, jak to měli poslední dobou ve zvyku. Postupně to přestalo lidem připadat divné a přestali se pozastavovat nad tím, že Lily Evansová vážně chodí s Jamesem Potterem. Šokem pro osazenstvo Velké síně ovšem bylo, když se Emily pohodlně usadila vedle Siria a ten ji objal kolem pasu a před všemi vášnivě políbil. To nečekala ani Em, ale byla tím velmi příjemně překvapená.

Po obědě děvčata vyrazila opět do knihovny, ale zase nemohla nic najít. Naštěstí kouzlo které použily skvěle fungovalo. Strávily tak celé odpoledne, až se nakonec rozhodly, že to zatím nechají být. Vydaly se tedy spolu do nebelvírské věže. Tam už na ně čekali James se Siriem. Všichni si užili spolu zbytek dne a spát šli až v pozdních hodinách.Čas rychle plynul a bradavické studenty čekal Vánoční ples. Už do něj zbýval jen týden. Emily a Lily seděly ve Společenské místnosti a zrovna vzpomínaly na to, jak je kluci pozvali na ples. Lily se rozplívala nad velmi romantickým pozváním od Jamese, které proběhlo v absolutním soukromí a dokonalém prostředí. James ji totiž v jednu velice jasnou noc vzal na Astronomickou věž, celou ji vyzdobil svíčkami a liliemi a přesně o půlnoci se Lily zeptal, jestli by s ním šla na vánoční ples. Ta to samozřejmě příjala a teď už se jen těšila na první tanec s Jamesem.
Způsob, kterým pozvala Sirius Emily byl sice dimetrálně odlišný od toho, jakým pozval James Lily, ale rozhodně nebyl o nic méně šokující a svým způsobem krásný. Sirius se totiž postavil na stůl uprostřed Velké síně, vyžádal si absolutní ticho a uprostřed hrobového ticha položil Emily otázku, zda by mu prokázala tu čest a stala se jeho doprovodem na Vánoční ples. Celá síň na něj koukala jako na zjevení. Emily samozřejmě s jeho nabídkou souhlasila. Ještě několik minut ovšem trvalo, než byli všichni studenti schopni vrátit se ke své původní činnosti. To už byli ovšem oba šťastné páry dávno z Velké síně pryč.V den plesu se děvčata šla nejprve vykoupat do obřího bazénku v Prefektské koupelně. Napustily si vanu plnou horké vody a daly si do ní příjemnou levandulovo-liliovou pěnu. V koupelně stravily asi půl hodiny a pak se společně vydaly do své ložnice v nebelvírské věži, aby se nachystaly na ples. Nejprve si udělali vlasy. Lily si je stáhla do volnějšího uzlu a několik pramínků nechala vypadnout, tak aby jí rámovaly obličej. Navlnila je hůlkou a ještě účes zafixovala speciálním kouzlem, takže nemusela mít obavy, že se jí během večera zničí. Emily si svoje černé vlasy nechala spadat na ramena v dokonalých objemných vlnách. Potom se nalíčily a už byl nejvyšší čas na šaty. Ty Liliiny byly korzetové s bohatou sukní. Živůtek byl vytvořen ze dvou ostínů zelené a dokonale obepínal její krásnou postavu. Široká sukně byla v těch samých odstínech, ale její spodní vrstva byla bílá. Lily v těch šatech vypadala naprosto božsky.
Emilyiny šaty byly světle červené s korzetem. Ten byl tvořen ze dvou částí, ta horní byla ze stejného materiálu jako sukně, zatímco ta spodní byla z jemného saténu. Uprostřed horní části byla připnuta stříbrná spona. Sukně byla široká tvořená tylem a celá posetá drobnými kamínky.

Obě dívky si ještě daly šperky. Lily měla nádherný náhrdelník, který byl složený z kvítků lilie a do vlasů si ještě dala několik květinových ozdob, které vsunula do drdolu. Emily měla na krku jednoduchý řetízek s hranatým přívěskem a naušnice stejného tvaru. Byl to dárek od Siriuse, který jí došel dnes ráno. Do vlasů si dala malou korunku s drobnými kvítky.

Když byly připravené sešly do Společenské místnosti, kde už na ně čekali James se Siriem. Ti, jakmile je zahlédli, zůstali na ně obdivně zírat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hermi :) Hermi :) | 4. srpna 2011 v 21:59 | Reagovat

Ať už je další kapitola :) Jsi skvělá spisovatelka.;) jen tak dál :)

2 Agnes Agnes | E-mail | Web | 5. srpna 2011 v 12:04 | Reagovat

[1]: Děkuju moc za všechny tvé komentáře :-) Na další kapitole momentálně usilovně pracuju a zatím to vypadá, že by se tu mohla objevit velmi brzo :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama