Harry Potter a Relikvie smrti, část první

26. ledna 2011 v 20:56 | Světluška |  Recenze
oko

Jak už jsem slíbila na začátku roku, začnou se letos na našem blogu objevovat taky recenze na různé filmy, knížky a podobně.
A tady je první z nich.
Na vaše připomínky a postřehy k filmu se budu těšit v komentářích.
   Trvalo mi dost dlouho než jsem se odhodlala vydat se do kina na první část závěrečného dílu Potterovské ságy. Předchozí díl, Harry Potter a Princ dvojí krve, mě totiž nijak zvlášť nenadchnul. O to větší bylo moje překvapení po shlédnutí sedmého dílu.
    Příběh mě od začátku vtáhnul do děje a tenhle pocit mě ani na chvilku neopustil. Voldemort, naservírovaný po prvních pár vteřinách, je ztělesněním zvrácenosti a zla. Ovšem pohled na zničeného Luciuse Malfoye mi přinesl jisté zadostiučinění typu "dobře ti tak, ty lotře". Dalším momentem, který mě v několika počátečních minutách zasáhl, byl odchod Hermiony od rodičů. Zřetelně ukázal, jak těžké pro ni muselo být odejít bez naděje na opětovné setkání.
     Film má příjemné tempo a já osobně jsem v něm nenašla žádná naprosto hluchá místa. Ponurou atmosféru plnou strachu prosvětluje humor typický pro potterovské knížky, jehož hlavním původcem je v tomto díle nejčastěji Ron. Některé jeho hlášky jsou jednoduše nezapomenutelné. I když Harryho pokus rozveselit Hermionu po Ronově odchodu tancem mi taky na chvilku vykouzlil úsměv na tváři.
      Při sledování Harryho Pottera a Reklivií smrti jsem ani neměla pocit, že by v příběhu chybělo něco z knihy, což byl dost zásadní pokrok oproti dvěma předchozím filmům. Dokonce mi nechyběly ani moje oblíbené Bradavice. Co se naopak velice líbilo, byly pohledy na krajinu, kterou "zlaté trio" putovalo. Od nádherných přírodních scenérií s lesy a řekami až po opuštěný a hrůzu nahánějící kemp nebo staré chladírenské věže. Působivý byl taky pohled do nitra Ministerstva kouzel.
     Ve filmu je toho tolik, že popsat tady všechno, co mě nějak zaujalo, by vydalo na několik stran. Musím přiznat, že Harry Potter a Relikvie smrti mi zatím ze všech filmově zpracovaných dílů přirostly k srdci nejvíc. A už teď netrpělivě čekám na samotný závěr série, pokud totiž bude ve stejném duchu, tak se je rozhodně na co těšit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Roxie Roxie | Web | 3. února 2011 v 6:21 | Reagovat

ty to tak hezky popisuješ a já to ani nečetla..to je nefér..asi bych si to měla sehnat..dokonce jsem ani neviděla prince dvojí krve..normálně se teď za sebe začínám stydět :D

2 Světluška Světluška | Web | 3. února 2011 v 21:22 | Reagovat

knížky samozřejmě doporučuju - pořád si stojím za tím, že kniha je skoro ve všech případech lepší než film ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama