Říjen 2010

Výsledky ankety

28. října 2010 v 18:32 | Světluška |  Ostatní články, info, atd.
Ahoj všichni.
K dnešnímu dni jsem ukončila anketu o tom, co byste rádi viděli na našem blogu.
Vyhodnocení s komentářem najdete v článku.
Vaše Světluška

Komentáře - k čemu jsou dobré ?!

28. října 2010 v 18:28 | Světluška |  Ostatní články, info, atd.
oko

Takové malé zamyšlení nad komentováním článků na blogu - aneb povzdech nevyslyšeného autora.

Je to už hodně dlouho, co přemýšlím nad jednou, pro mě docela zásadní věcí a to, proč lidi nepíší komentáře. Přesněji, proč lidi nepíší komentáře na našem blogu. Vím, že sem chodíte, ale nebýt stastitik návštěvnosti, tak si myslím, že sem nikdo nezavítá, jak je rok dlouhý.

Sama chodím na několik svých oblíbených blogů, zvlášť na ty s povídkami. Ze začátku jsem je jen četla, nic víc. Ale pak jsem se dostala ke článků jedné autorky, lépe řečeno překladatelky, která byla nešťastná z nedostatku komentářů. A právě prečtění tohohle článku mě "donutilo" začít psát komentáře.

Možná, že si říkáte k čemu je takový komentář vlastně dobrý? Hned vám na to odpovím. Pro mě jako autora je to taková zpětná vazba. Je přece skvělé, když se někomu moje dílka líbí, ne? Nebo se mu taky líbit nemusí, ale aspoň znám jeho názor. Navíc vy, čtenáři, můžete mít nějaký dobrý nápad, který pro mě bude inspirací. Ale hlavně, když člověk vidí vaši odezvu, má mnohem větší motivaci a chuť do dalšího psaní. Psaní mi jde rychleji a jsem schopná si na něj najít čas, i když ho mám poskrovnu. Takže komentování článků taky může urychlit jejich přidávání a to je přece dobrá zpráva.

Podle mě je skvělé, že můžu vyjádřit svůj názor a že se o můj názor někdo zajímá. Není to povinnost, je to spíš pocta. Tak to zkuste. Napište nám do komentářů, co se vám na našem blogu líbí a co ne. Proč je některá z našich povídek vaše oblíbená nebo neoblíbená. Vaše názory a nápady nás zajímají. Tak jen do toho! Těšíme se na vás a vaše reakce.

Vaše autorky

Andělé existují

15. října 2010 v 16:57 | Světluška |  Povídky-ostatní
Kevin
Ahoj.
Je tu další povídka z literární soutěže. Tentokrát bylo úkolem napsat příběh o jedné ze zadaných postav. Já si vybrala postavu Kevina. Tady je jeho popis uvedený v zadání:
Když jsem byl malý, a někdo se mě zeptal, čím chci být, odpověděl jsem, že superhrdinou.
Všichni se ptali, proč. Ale já jim nikdy neodpověděl. Jak bych taky mohl, když má touha pramenila z toho, že jsem téměř každý večer viděl mého otce, jak opilý mlátí matku a mou starší sestru a přál jsem si je ochránit.
Čím jsem byl starší, tím víc rostla má touha a zároveň i odvaha.
Byl jsem to většinou já, kdo se postavil mezi ty, které jsem miloval a otce, který byl celý rudý v obličeji a byl z něj cítit alkohol.
Zaplatil jsem za to několika modřinami, jenže čím víc jsem byl větší, tím lépe se mi podařilo udržet otce pod kontrolou.
Ale pořád jsem to ale neměl lehké.
Sestra a matka byly v bezpečí pouze tehdy, když jsem byl doma. Což mě značně omezovalo, ale podstoupil jsem tu oběť.
Jenže i přesto jsem je nemohl bránit pořád. Stávalo se, že jsem přijel domům, a našel je sedět s modřinami na gauči a tiše doufat, že už jim nic neudělá. V takovýchto chvílích jsem cítil výčitky svědomí, přestože mě obě uklidňovaly, že o nic nejde.
Bylo mi asi tak dvacet, když se konečně dostalo na veřejnost, co se u nás děje, a mého otce zavřely. Byla to právě moje sestra, kdo to už nevydržel, a zavolala jednoho dne policii.
Pořád dokola si říkám, co by se stalo, kdybychom to udělali dřív.
Možná by mě pak celý život neprovázely ty strašné vzpomínky a neměl bych neustálé nutkání někomu pomáhat.
A z mé sestry by se nestal člověk,který sebou polekaně cukne pokaždé, když někdo zvedne ruku.

Kapitola 3: Otázky a odpovědi (NN II)

13. října 2010 v 9:00 | Světluška |  TS-Kapitolky
Nečekaná návštěva II

Kompletní třetí kapitola této povídky

Nick Stokes

10. října 2010 v 14:04 | Světluška |  Ostatní články, info, atd.
Článek s informacemi o Nicku Stokesovi je kompletní. Najdete ho tady.
Přeju příjemné počtení.
Světluška