Srpen 2010

Nějaké to info

31. srpna 2010 v 23:02 | Agnes |  Ostatní články, info, atd.
Ahoj
Nejprve bych se chtěla připojit ke Světlušce s přáním do nového školního roku.
A teď pár informací ode mě. Pustila jsem se do překladu informací k dalším postavám ze Sběratelů kostí. Taky pracuju na další kapitole Oživováku a Příbehů Sue Sciutové.
Přeji co nejpohodovější strávení prvního školního dne a samozřejmě i celého školního roku.

Agnes

Podzimní novinky na našem blogu

31. srpna 2010 v 22:22 | Světluška |  Ostatní články, info, atd.
Ahoj.
Na začátek bych chtěla všem školou povinným popřát klidný a pohodový start do nového školního roku!
Abychom vám to trochu zpříjemnily, máme pro vás nový vzhled. Doufám, že se vám bude líbit.
Od zítřka začne zveřejňování povídky Nečekaná návštěva II. Budou se objevovat taky další informace o postavách seriálu Kriminálka Las Vegas (v galerii najdete nové obrázky Catherine Willows). A snad se objeví i nové kapitolky povídky Oživovák od Agnes.
Mějte se krásně a přežijte zítřek ve zdraví
Vaše Světluška

Temperance Brennan-komletní info

30. srpna 2010 v 11:49 | Agnes, Světluška |  Bones-Postavy-info
Právě jsem dokončila článek s informacemi o Temperance Brennan.Článek najdete tady

Temperance Brennan-Rodina a dětství

26. srpna 2010 v 19:07 | Agnes
Doplnila jsem článek o Temperance Brennan. Tady

Další info ještě doplním.

Vaše přání je nám skoro rozkazem

20. srpna 2010 v 19:09 | Světluška |  Ostatní články, info, atd.
Ahoj všichni.
Dneškem počínaje máte možnost hlasovat v nové anketě a ovlivnit tak obsah našeho blogu. Dejte nám vědět, co vás zajímá a co byste tady rádi našli. Pokud vás napadne další možnost, která v anketě není, napište nám ji do komentářů.
Těšíme se na vaše návrhy a nápady
Vaše Světluška a Agnes

Nové obrázky a fotky

14. srpna 2010 v 14:10 | Světluška
Ahoj všichni.
Do galerie byly přidány obrázky od fanoušků CSI z webu www.deviantart.com. Nové fotky najdete také ve složce Sary Sidle.
Vaše Světluška

Sara Sidle

14. srpna 2010 v 13:56 | Světluška |  CSI:Las Vegas
Sara

Sara Sidle (Jorja Fox)
Zaměstnání: kriminalistka (na výpomoc)
Kvalifikace: kriminalistka 3. stupně
Pozice: členka týmu noční směny
Poprvé se objevila v dílu "Cool Change".
            Sara Sidle je forenzní věděc a jedna z hlavních postav seriálu, který se točí kolem kriminalistického týmu okresu Clark County v Nevadě, vyšetřujícího případy v Las Vegas a jeho okolí. V prvních sedmi letech vysílání seriálu se Sidle objevila v téměř každé epizodě, vyjma pilotní epizody, "Random Acts of Violence" (SE 3), "Jackpot" (SE 4), "Hollywood Brass" (SE 5) a  "Spellbound" (SE 6).
            Sara Sidle získala v průběhu let rozsáhlou fanouškovskou základnu. Romantický vztah mezi ní a jejím vedoucím, Gilem Grissomem, byl naznačen už v průběhu první sezóny seriálu, ale potvrzen byl až v šesté sérii a vyvrcholil v osmé sérii, když Grissom požádal Saru o ruku.
            V září roku 2007 se objevily zvěsti, že Fox odchází ze seriálu. Fanoušci z celého světa poslali autorům a producentům CSI peníze a dárky, aby "udrželi Jorju Fox v Kriminálce". Přestože se kampani dostalo také jisté pozornosti veřejnosti a komentářů Jorji a Carol Mendelsohn, ukázala se jako neúspěšná, když v říjnu 2007 Fox potvrdila svůj odchod ze seriálu.
            Její postava se vrátila v premiérovém díle deváté série, když se doslechla o zastřelení Warricka Browna. Odchází na konci druhé epizody sezóny, poté co má menší hádku s Grissomem, když jedná s rozrušeným manželem oběti, na jejímž případu pracovala před osmi lety. Grissom za Sarou přijíždí na Kostariku v desátém díle deváté série. Závěrečná scéna ukazuje, jak se pár při opětovném shledání políbí.
            Jorja Fox se opět vrátila ke kriminálce jako Sara Sidle v desáté sezóně, a to na poloviční úvazek. Přestože není součástí hlavního obsazení, objevuje se v různých dílech v průběhu celé sezóny.
Biografie postavy
            Sidle se narodila v Tamales Bay, vzdáleného hodinu a půl od San Franciska. Její otec byl hrubý, bil svoji ženu i dítě, dokud ho její matka v roce 1984 nezabila. Poté byla Sara svěřena do pěstounské péče, což jí nezabránilo v tom, aby odmaturovala v 16 letech a stala se mluvčím studentů při závěrečném ceremoniálu. Bylo jí přiznáno stipendium a studovala na Harvardu. Poté přešla na University of California v Berkeley, kde také promovala.
            Při studiu na Berkeley byla na stáži v úřadu koronera v San Francisku, kde se
účastnila přednášek, aby udržela krok s novým vývojem v oboru. Na jedné z nich se setkala s Gilem Grissomem.
            O něco později, když pracovala v San Francisku, jí Grissom zavolal, protože potřeboval člověka, který nepatřil do týmu vegasské kriminálky. Sidle odjela do Vegas a pomohla vyřešit vnitřní problémy na kriminálce. O několik dílů později se stala stálou členkou noční směny vegasské kriminálky jako kriminalistka 3. stupně v kriminalistické kanceláři policie Las Vegas. Sidle je specialistkou na materiálovou a prvkovou analýzu. V osmé sezóně přešla Sidle z noční směny na odpolední směnu (od 16 do 24 hodin - dle oxfordského výkladového slovníku pozn. překladatele).
Vývoj postavy
            Kvůli traumatu z dětství, Sidle prokazuje soucit a empatii s oběťmi domácího násilí a zuřivost vůči těm, kdo je týrají a zneužívají. Má ráda zvířata. Poté, co viděla Grissoma provádět pokus na mrtvém praseti, se stala vegetariánkou. Bylo také ukázáno, že má tendence chovat se pod tlakem naštvaně až velmi agresivně, zejména v případech týkajících se zneužívaných žen - jako její hádka s Catherine a Eckliem a rozpoutání prudké hádky s mužem podezřelým z vraždy jeho ženy.
            V začátcích seriálu je Sidle zobrazena jako samotář. Jejím koníčkem je vše spojené s prací (poslouchání policejní vysílačky a čtení časopisů o forenzních vědách); tvrdí, že dává přednost práci s těly než s živými lidmi. V jednom z dílů v polovině druhé sezóny si uvědomí, jak moc jí chybí osobní život a rozhodne se, že si zařídí také život mimo práci. V průběhu třetí sezóny se schází se zdravotníkem Hankem Pettigrewem, ale tenhle vztah končí, když Sara přijde na to, že Hank má dlouholetou přítelkyni. Později ve třetí sezóně je Sara zraněná při výbuchu v laboratoři a uvědomí si, že mohla být mrtvá. Proto se rozhodne někam pozvat Grissoma. On ji však odmítne.
            V průběhu čtvrté a páté sezóny se zdá, že se psychika Sidle zhoršuje, jak se vynořují vzpomínky na její dětství. Je pro ni složitější vyrovnávat se s případy po emoční stránce. A fakt, že se Grissom rozhodne povýšit Nicka místo ní, tomu taky nepřidá. Sezóna čtyři končí tím, že je Sidle zastavena dopravním policistou. Přestože řídí pod vlivem, není obviněna z trestného činu, ale Grissom, jako její vedoucí, je informován o jejím zadržení. Přijede na stanici, aby ji vzal domů, a zdá se, že si konečně všimne, v jakém je Sara stavu.
            Později, v páté sezóně, ztratí nervy a rozčílí se na podezřelého z domácího násilí a potom se pohádá se svými nadřízenými Catherine Willows a Conradem Eckliem, což vede k jejímu suspendování. Po tomto incidentu přizná Grissomovi, že má problém s autoritami, že si vybral nepřístupného člověka (Sara je na tom podobně jako on) a že má sebedestruktivní sklony. Sidle pak odhalí Grissomovi pravdu o její rodině. V průběhu této sezóny patrně začíná její vztah s Grissomem. V dalších sezónách (šesté a sedmé), poté, co vyjde najevo, že jsou spolu, se zdá být Sara šťastnější.
            Když se Jorja Fox rozhodla odejít ze seriálu (SE 8), dohodla se spolu se scénáristy, že její postavu nezabijí, ale že jí nechají otevřené dveře pro možný návrat. Proto se Sara Sidle po svém únosu v závěru sedmé sezóny utápí v depresi. Třebaže přijme Grissomovu nabídku k sňatku ve čtvrté epizodě sezóny, projevují se u ní v následujících epizodách příznaky syndromu vyhoření, v sedmé epizodě se zhroutí a opouští Las Vegas pouze s dopisem na rozloučenou pro Grissoma a přáním štěstí pro Ronnie Lake (hraje Jessica Lucas), která se tehdy objevila, aby posloužila jako náhrada Sary v týmu. V dopise tvrdí, že se od smrti svého otce potýká s "duchy" a že teď potřebuje odejít a se vším se vypořádat, než ji to zničí.
            V epizodě "You Kill Me" (SE 8), Grissom naznačuje, že mluvil se Sarou, která je v San Francisku na návštěvě u své matky.
            Ukázky z deváté sezóny ukazují, že by se herečka Jorja Fox mohla vrátit jako Sara. Nicméně, Sidle znovu odchází ve druhém díle série. Objevuje se znovu až v závěrečné scéně desáté epizody deváté série, jak pracuje na Kostarice jako členka výzkumného týmu, kde se k ní připojí Grissom po svém odchodu z kriminálky.
            V průběhu desáté sezóny dočasně povolá Saru zpět zástupce šerifa Ecklie, aby pomohla laboratoři, která má nedostatek lidí. Což je způsobeno smrtí Warricka a resignací Riley Adams, která zaujala jeho místo. Důvodem odchodu Adams byla špatná organizace a nedostatečná týmová práce Catherine. Když to Catherine oznámí Saře, Sara jí připomene, že Grissom Catherine vždycky považoval za svoji pravou ruku a vybízí ji, aby z Nicka udělala svého zástupce.
Vztahy
            Vztahy Sary Sidle jsou do velké míry neúspěšné. V první sezóně mluví o Kenu Fullerovi, příteli z vysoké, se kterým neměla příliš uspokojivý vztah, taky říká, že se připojili k Mile high clubu (Unfriendly Skies = lidé, kteří měli sex na palubě letadla za letu pozn. překladatele). V sedmé sezóně zmiňuje přítele z vysoké, který ji podváděl. Není jasné, jestli je tímto přítelem myšlen Fuller. Ve třetí sezóně má příležitostný vztah s Hankem Pettigrewem, který je záchranářem. Hank se objeví v několika Sařiných případech, ale později se rozejdou poté, co Sara zjistí, že Hank měl dlouhodobou přítelkyni.
            V průběhu první sezóny se Sarou příležitostně flirtuje koroner David Phillips, laborant Greg Sanders a její kolega Nick Stokes, ale se všemi ji pojí pouze přátelský vztah.
Gil Grissom
            Od první sezóny jsou v seriálu náznaky toho, že Sara Sidle a Gil Grissom se jeden o druhého zajímají víc než jen jako o přítele. Ve skutečnosti producenti seriálu zpočátku představili Saru jako Grissomovu budoucí lásku. Nicméně, v průběhu prvních tří sezón Grissom flirtuje s ostatními ženskými postavami, a když ho Sara pozve na večeři, odmítne ji, říkajíc že neví co dělat s tím, co se mezi nimi děje.
            Ve čtvrté sezóně se Grissomovy skutečné city projeví v epizodě "Butterflied", která se celá točí na objevování jeho citů k Saře. V této epizodě se totiž ocitá tváří v tvář mrtvé ženě, která je neobyčejně podobná Saře. Grissom připustil, že není ochoten riskovat kariéru kvůli vztahu s ní. V této sezóně se u Sary zjevně vyvine problém s alkoholem, což Grissom vezme na vědomí na konci sezóny. V další sezóně je Sara suspendovaná za porušení kázně a poví Grissomovi o svém nešťastném dětství. Grissom ji odmítne propustit a v průběhu dalších dvou sezón s ní pracuje na každém případu.
            Tak je to až do konce šesté série, kdy se ukáže, že Grissom a Sara spolupracují přes všechny své problémy a neshody a ve skutečnosti jsou pár. V osmé sezóně vyjde najevo, že jsou spolu již dva roky. Toto odhalení způsobilo smíšené pocity fanoušků, někteří z nich vidí vztah Sary a Grissoma jako "jumping the shark" kriminálky (viz. článek o Gilu Grissomovi; pozn. překladatele), pokus dostat do kriminálky více dramatičnosti a romantiky, aby mohl konkurovat seriálu z medicínského prostředí "Chirurgové", který byl v USA vysílán ve stejnou dobu. Kritikové předpokládají, že rozřešením sexuálního napětí mezi dvěma postavami, se možná seriál obrací na mladší publikum "Chirurgů". To bylo scénáristy kriminálky popřeno. V jednom rozhovoru, Carol Mendelsohn řekla, že si nikdy nebyla schopná představit Grissoma s někým jiným než se Sarou a že v dané epizodě nastal dle scénáristů ten správný čas k odhalení jejich vztahu. Jorja Fox a William Petersen také připustili, že vztah mezi jejich postavami není nic nového.
            V průběhu sedmé sezóny vidí publikum Grissoma a Saru jako pár, ale jejich vztah je tajemstvím, dokud není na konci sezóny Sara unesena Miniaturovým vrahem. Tehdy Grissom přizná týmu, že Sara je jediná osoba, kterou kdy miloval. V osmé sezóně se pár zasnoubí, ale tato dějová linka končí, když Sara opouští Grissoma jen s dopisem na rozloučenou o tři epizody později.
            Ve stejné sezóně je ukázána návštěva Catherine Willows u Grissoma doma, kdy ho informuje o případu. Když je Grissom v ložnici, Catherine slídí po bytě a najde v jeho skříni ženské šaty. Potom si na ledničce všimne společné fotky Gila a Sary. Když Grissom vychází ze své ložnice, zeptá se ho Catherine: "Jak dlouho jste se Sarou spolu?" Pokusil se vyhnout odpovědi. Když mu Catherine řekne, že si vždy myslela, že je starý mládenec, Grissom se jen zasměje a odchází. Tato scéna byla z dílu vystřižena kvůli časovému omezení.
            V epizodě "One to go" (SE 9, Ep. 10) je vidět Grissoma, jak prochází deštným pralesem a nese GPSku, která ho má přivést na určité místo na Kostarice. Všimne si nějakého brouka, ale přesto pokračuje dál v cestě. Narazí na tábořiště, kde vidíme Saru, jak fotí opičku lezoucí po stromě. Pak si všimne Grissoma, který odloží svůj batoh, nechá se od ní obejmout a vítá se s ní polibkem.
            V epizodě "Family Affair" (SE 10, Ep. 1) se Sara vrací do práce v laboratoři na poloviční úvazek. Vyjde najevo, že ona a Grissom jsou teď manželé a bydlí v Paříži, zatímco Grissom vede seminář na Sorboně.
            William Petersen řekl, že to, co Grissom miluje na Sidle, je její houževnatost. "Je jako bulldog. A on to v ní vždycky viděl. A vždycky podvědomě věděl, že jen jediná osoba, která by byla schopná mu věnovat druhý pohled, je někdo, kdo nedá na první dojem. Na druhé straně, Jorja Fox říká, že "příběh Sary a Grissoma je trochu jako pohádka. A většina skvělých pohádek nemá skutečně 100 % řešení."
Reakce publika
            Vztah Grissoma a Sary byl předmětem vášnivých debat v tisku a na on-line fórech, debat mezi fanoušky milostného vztahu a těmi, kteří věří tomu, že milostný vztah odvádí pozornost od toho, čemu byl seriál především zasvěcený - tajemství kriminální laboratoře.
            Na začátku srpna 2007, po zvěstech o tom, že Jorja Fox opouští seriál, odstartovala kampaň prostých lidí. Tisíce fanoušků kampaň podpořilo a celý měsíc, každé úterý a čtvrtek, létalo na Universal Studious v Los Angeles letadlo s transparentem "Udržte Jorju v CBS". On-line forum "Your Tax Dollars at Work", které mělo okolo 15 000 členů a organizovalo kampaň, vytvořilo další kampaň zahrnující zasílání dolarů producentům seriálu, aby v něm Jorju udrželi. 5. října 2007 bylo prý do Universal Studios posláno více než 3 500 dolarů ze 49 zemí světa. Přitom kampaň začala teprve týden předtím, 29. září 2007.
            Přes snahu podpořenou působením médií, bylo na konci října 2007 oznámeno, že Jorja Fox se naposledy objeví v seriálu jako plnoprávný účinkující v epizodě "Goodbye and Good Luck", která se vysílala 15. listopadu 2007. Jak scénáristi, tak Fox řekli, že věří, že Sara Sidle se někdy v budoucnu vrátí. Fox a scénáristka CSI Carol Mandelsohn věnovaly peníze zaslané studiu sdružení CASA - národnímu sdružení podporujícímu advokáty pro zneužívané nebo zanedbané děti.
            CBS zpočátku potvrdila, že Jorja Fox by se měla vrátit do CSI v desáté sezóně, v prvních pěti epizodách. Nově, nicméně výkonná producentka Carol Mendelsohn doplnila, že setrvání Fox v seriálu je momentálně prodlouženo na neurčito. CBS prohlásilo, že premiéra sezóny se bude zabývat nasazením Sařina života a tím, co ji přivedlo zpátky do Vegas.
Epizody se Sarou
Zde jsou epizody, ve kterých se Jorja Fox objevila jako speciální host v roli Sary Sidle:
SE 9: "For Warrick", "The Happy Place", "Leave out All the Rest" a "One to go"
SE 10: "Family Affair", "Ghost town", "Coup de Grace", "Bloodspot", "Lover's Lanes", "Better Off Dead", "Long Ball", "Internal Combustion", "Unshockable", "Neverland", "Irradiator", "World's End", "Take My Life", "Please!", "Doctor Who" a "Meat Jekyll"
Zdroj: en.wikipedia.org
Kontrola textu: Elanor

Emily-25.4.2009

10. srpna 2010 v 13:29 | Agnes

Emily Deschanel Actress Emily Deschanel attends the premiere for "Serious Moonlight" during the 2009 Tribeca Film Festival at BMCC Tribeca PAC on April 25, 2009 in New York City. (Photo by Stephen Lovekin/Getty Images for Tribeca Film Festival) *** Local Caption *** Emily Deschanel


Emily-Fotky

10. srpna 2010 v 13:21 | Agnes
Tak tady přidávám dalších několik fotek Emily.Fotky

8. srpna 2010 v 8:45 | Světluška
Ahoj všichni.
V galerii najdete nové fotky postav ze seriálu Kriminálka Las Vegas.
Další postavou, o které snad brzy začnou přibývat informace, je
Vaše Světluška

Ray Langston

7. srpna 2010 v 12:10 | Světluška |  CSI:Las Vegas
Ray

Raymond Langston (Laurence Fishburne)
Zaměstnání: kriminalista
Kvalifikace: kriminalista 2. stupně
Pozice: člen týmu noční směny
Poprvé se objevil v dílu "19 Down".
            Raymond "Ray" Langston, M. D. se připojil k týmu v deváté sezóně po odchodu Gila Grissoma. Jeho příjmení bylo převzato ze jména Fishburnova syna Langstona, který je podle všeho pojmenován po básníku Langstonu Hudgesovi.
Biografie postavy
            Raymond byl dítětem vojáka narozeným v Soulu, v Jižní Koreji, a důsledkem toho zná sport "soccer" jako fotbal. Jeho otec, vyznamenaný voják a veterán z Korejské války, byl násilnický muž, často zapletený do rvaček na bitevním poli; což je něco, co Langstona značně znepokojuje. Raymond získal titul doktora medicíny a stal se patologem v nemocnici. Jeho spolupracovníkem byl Anděl smrti, který zabil 27 pacientů. Ačkoli Langston viděl důkazy, nikdy si je nebyl schopný dát dohromady. Nakonec napsal knihu o svých zážitcích, kterou četl nejen Gil Grissom, ale také Dr. Tom Loman (z CSI Miami). Poté se Langston stal univerzitním profesorem, ale dále pokračoval ve své dobrovolné práci chirurga. Díky svým zkušenostem se dostal do kontaktu s týmem kriminálky, když vyšetřovali sérii vražd spojenou s masovým vrahem, se kterým pořádal Langston rozhovor v rámci svých kurzů na univerzitě. Po uzavření případu povzbuzoval Grissom Langstona, aby se připojil k Las Vegaské kriminální laboratoři jako vyšetřovatel prvního stupně.
            Jeho první den v práci (epizoda "The Grave Shift") byl pro něj ve znamení nepříjemností. Nejdřív svedl boj o záchranu otisků prstů (dal na otisky příliš mnoho prášku a tím je zničil), upustil tělo a náhodou si roztrhl košili. Pak na jeho kravatě ulpěla krev oběti, čímž se z ní stal důkazní materiál a nakonec si vysloužil kritiku od Riley Adams, když pokáral muže, který udeřil svého syna.
            Také David Hodges ho uvítal velmi chladně, protože byl stále nešťastný z odchodu Gila Grissoma, ale značně pookřál, když Langston předvedl výrobu kukuřičné bomby. Přesto ho tým přijal jako jednoho z nich a společně ho pozvali na večeři. V epizodě "Deep Fried and Minty Fresh" vyjde najevo, že Langston částečně ovládá mandarínskou čínštinu. V epizodě "No Way Out" jsou Ray a jeho kolegyně Riley Adams drženi jako rukojmí po přestřelce v klidné rezidenční čtvrti Vegas. Riley nakonec podezřelého úspěšně odzbrojí. V epizodě "All In" je Ray donucen zabít v sebeobraně podezřelého. Absence pocitu viny z této události ho znepokojuje.
            Na začátku desáté sezóny se Langston účastní množství kurzů (využívá všech hodin, které mu laboratoř platí a zbytek financuje z vlastní kapsy) a je povýšen na kriminalistu druhého stupně. Jak je vidět v epizodě "Sin City Blues", odmítl poskytnout své DNA kriminální laboratoři, aby byl očištěn od vyšetřování. O jeho důvodech později spekuluje Wendy Simms a David Hodges v epizodě "Doctor Who", přestože to nevede k žádným konkrétním závěrům. V posledních minutách závěrečné epizody desáté sezóny je Raymond pobodán sériovým vrahem Natem Haskellem. Jeho stav zůstává záhadou až do začátku další série.
            Langston má mnoho proměnlivých zájmů a koníčků. Má rád blues, má zkušenosti s bojovým uměním a jezdí na motorce.
Křižovatka
            Laurence Fishburn se jako Dr. Raymond Langston objevil v epizodní roli také v desáté sezóně CSI Miami a CSI New York, a to v epizodách vysílaných 9. listopadu 2009. Je poctou být jedním ze dvou herců z hlavního obsazení CSI seriálů, kteří se objevili ve stejné roli ve všech třech seriálech. Tím druhým (v pořadí však prvním) je David Caruso alias poručík Horatio Caine.
Zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Raymond_Langston
Kontrola překladu: Elanor

Nečekaná návštěva I - kompletní

5. srpna 2010 v 11:19 | Světluška |  TS-Kapitolky
Aby se vám povídka dobře četla, máte ji tady celou.

Výsledky ankety

5. srpna 2010 v 10:29 | Světluška |  Ostatní články, info, atd.
Ahoj všichni.
V anketě jste ukázali, že máte zájem o pokračování povídky Nečekaná návštěva. S jejím postupným zveřejňováním začnu v září, jednak proto, abych těm školou povinným aspoň trošku zpříjemnila začátek nového školního roku a jednak proto, že do konce prázdnin snad stihnu ještě kousek pokračování napsat.
Rozhodně to ale neznamená, že se tu v srpnu nic neobjeví. Dál pracuju na překladech o postavách ze seriálu CSI Las Vegas. Nedávno zveřejněné foto napoví, kdo je teď na řadě. A možná přibude i něco do galerie.
Zatím se mějte krásně a užívejte si léta
Vaše Světluška

Raymond Langston-foto

2. srpna 2010 v 8:00 | Světluška
Raymond Langston
Zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Raymond_Langston

Oživovák 1-5. kapitola

1. srpna 2010 v 20:46 | Agnes |  HP-Kapitolky

Další kapitola Oživováku.... oblečení Emily a Siria do Prasinek bude v galerii.