Červenec 2010

2) Zajímavé zjištění

30. července 2010 v 23:00 | Agnes |  SS-Povídka
Tady je druhá, přednastavená kapitola.


Nečekaná návštěva - ano nebo ne?

24. července 2010 v 7:26 | Světluška |  Info k povídkám
Ahoj všichni.
Zítra na vás čeká poslední část povídky Nečekaná návštěva. Tahle povídka má své pokračování. Zatím je napsán Prolog a tři kapitoly. A protože nevím, jestli povídku vůbec někdo čte a jestli se vám líbí - nenecháváte mi komentáře, dala jsem na blog anketu, abych zjistila, jestli máte zájem o pokračování. Podle výsledku se rozhodnu, zda se tady pokračování Nečekané návštěvy objeví.
Hlasovat můžete do konce července.
Vaše Světluška

1) Nová škola

23. července 2010 v 22:58 | Agnes |  SS-Povídka
Tady je první kapitola mojí staro-nové povídky

Povídka

23. července 2010 v 22:56 | Agnes |  Sue Sciutová

Malé oznámení

23. července 2010 v 22:39 | Agnes |  Ostatní články, info, atd.
Ahojky,
mám tu pro vás takové malé oznámení. Dneska někdy v pozdních nočních hodinách(možná zítra ráno) odjíždím na týden na dovolenou do Itálie. To znamená, že tu tento týden nic ode mě nepřibude, ale vynasnažím se, abych vám to mohla vynahradit po dovolené. U moře by mě snad mohla políbit múza a mohla bych napsat něco nového a určitě se podívám i na nějaké překlady.
Ještě než odjedu, vám sem přidám první kapitolu jedné mé starší povídky u které jsem se konečně přesvědčila k tomu, abych ji upravila do alespoň trochu použitelné podoby. Jde totiž o povídku, kterou jsem začala psát před třemi lety a pak jsem ji na dlouho odložila a když jsem si ji teď přečetla, tak jsem se docela lekla. Rozhodla jsem se proto, že tuhle povídku přepracuju a dám ji na blog v upravené podobě.
Druhý díl povídky přednastavím na příští pátek.


Vaše Agnes

Temperance Brennan

16. července 2010 v 19:29 | Agnes, Světluška |  Bones-Postavy-info
Temperance Brennan
Temperance Brennan

Přezdívky: Kůstka, Tempe, Bren, Brennan, Morticie(přezdívka na střední)
Další jména: Joy Keenan, Wanda Moosejaw, Roxy Scallion
Datum narození: 1976
Povolání: forenzní antropoložka
Titul: Dr. , Ph.D.
Rodina: Otec: Max Keenan(Matthew Brennan)
Matka: Ruth Keenan(Christine Brennan)
Bratr: Russ Brennan(Kyle Keenan)
Švagrová: Amy Hollister
Neteře: Hayley Hollister, Emma Hollister
Sestřenice: Margaret Whitesell

David Boreanaz-mix

15. července 2010 v 16:00 | Agnes
Ahojky, tak tady jsou další fotečky, tentokrát Davida. Pohledám další a jak něco najda tak vám je sem hned dám.
Fotky jsou v CČ

Agnes
Emily-18.5.2008

15. července 2010 v 13:21 | Agnes

Ostatní

15. července 2010 v 13:07 | Agnes |  Sběratelé kostí

Postavy-Sběratelé kostí

15. července 2010 v 12:53 | Agnes |  Ostatní články, info, atd.
Ahojky,
dneska vám sem začnu dávat informace o postavách ze Sběratelů kostí. Stejně jako u postav z CSI půjde o překlady z wikipedie, občas doplněné dalšími informace z jiných zdrojů.
Pokud byste měli někdo zájem o použití těchto informací rozhodně proti tomu nic nemám jenom prosím o uvedení zdroje. Děkuji.

Agnes

Gil Grissom foto

15. července 2010 v 8:06 | Světluška
Gil Grissom
Zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Gil_Grissom

Gil Grissom

13. července 2010 v 10:48 | Světluška |  CSI:Las Vegas
Gil

Gil Grissom (William Petersen)
Datum narození: 17. srpen, 1956, Santa Monica, Californie
Zaměstnání: kriminalista (ve výslužbě)
Kvalifikace: kriminalista 3. stupně
Pozice: vedoucí noční směny
Poprvé se objevil v dílu The Pilot, naposledy ve One to go.
            Gilbert "Gil" Grissom, Ph.D. byl forenzní entomolog a vedoucí noční směny týmu kriminalistů okresu Clark County v Nevadě, vyšetřujícího zločiny v Las Vegas a jeho okolí. Byl jednou z hlavních postav seriálu od první do deváté sezóny, kdy Petersen seriál opustil a byl nahrazen Laurencem Fishburnem, který hraje Dr. Raymonda Langstona.
            Producentka a autorka Kriminálky Carol Mendelsohn považovala Grissoma za jádro seriálu. V prvních sedmi letech natáčení seriálu se objevil v každé epizodě kromě "Hollywood Brass" (SE 5), "Gum Drops" a "The Unusual Suspect" (SE 6), "Sweet Jane" a "Redrum" (SE 7). Na začátku šesté sezóny se začal romanticky zajímat o podřízenou kriminalistku Saru Sidle.
            Grissom obdržel pozitivní odezvy od kritiků a obsadil 82. místo v Bravo žebříčku největších televizních postav všech dob spolu s Catherine Willows. Grissomovu poslední epizodu sledovalo přes 23 milionů diváků. Dle potvrzení CBS (Columbia Broadcasting System pozn. překladatele), a stejně tak Williama Petersena, Grissom se do seriálu nevrátí. Ale bylo potvrzeno Petersenem, že se jeho postava vrátí do kriminalistické laboratoře v celovečerním filmu, který se v současné době natáčí.
Vznik a vývoj postavy
            Anthony E. Zuiker, který vytvořil seriál, se volně inspiroval životem skutečného kriminalisty Daniela Holsteina z oddělení metropolitní policie Las Vegas. Zuiker byl fascinovaný Holsteinem, který, stejně jako Grissom, choval červy a v ledničce měl prasečí krev. Holstein pracuje pro seriál jako konzultant.
            Zuiker postavu původně pojmenoval Gil Sheinbaum. Když se ale William Petersen stal součástí účinkujících, požádal o změnu jména. Zuiker spolu s Petersenem se rozhodli přejmenovat postavu na "Grissoma", podle astronauta Guse Grissoma, kterého Petersen velmi obdivoval. Jméno Gil je odvozeno od jednoho z hercových koníčků - rybaření.
            V roce 2000, kdy CBS koupila pilotní scénář od Zuikera, Nina Tassler, ředitelka dramatického oddělení CBS, ho předala Petersenovi, který měl se společností smlouvu. Petersen řekl, že v průběhu let mu bylo nabídnuto mnoho televizních seriálů, ale že se nechtěl uvázat. Nicméně, ho zaujala složitost Grissomovy postavy, takže se rozhodl zúčastnit se konkurzu. Bylo to podruhé, co Petersen ztvárnil forenzního vědce - prvním byl Will Graham ve filmu "Manhunter" z roku 1986.
Účinkování
            Gil Grissom se poprvé objevil v CSI v pilotní epizodě. Poté účinkoval téměř ve všech epizodách v průběhu osmi let seriálu, krom "Hollywood Brass" (SE 5), která se točí výhradně kolem Jima Brasse, kromě něj se zde objevily jen tři řádné postavy.
            Dále se William Petersen neobjevil v sezóně šest, epizodě "Gum Drops". Původně byla napsána pro Grissoma, který měl být přesvědčený o tom, že unesená oběť stále žije. Když Petersenovi zemřel synovec, letěl domů a nemohl se tak zúčastnit natáčení epizody, která byla přepsaná pro Nicka.
            V průběhu roku 2007 (CSI SE 7) si William Petersen dal s CSI pauzu, aby mohl pět týdnů účinkovat v divadle Trinity Repertory Company v Providence (Rhode Island) v divadelní hře Dublin Carol. Ve výsledku si tak Grissom vzal studijní volno a byl nahrazený Michaelem Kepplerem (Liev Schreiber), který vytvořil příběhovou linii v epizodách "Sweet Jane", "Redrum" a "Meet Market".
            Carol Mendelsohn, jedna z producentů a tvůrců seriálu, považuje Grissoma za jádro seriálu. Hraje významnou roli ve většině epizod, přestože není vždy ve středu dění; například obě epizody "Grave Danger" se soustředí na Nicka a "The Execution of Catherine Willows", "Weeping Willows" a "Built to Kill, Part 2" se zaměřují na Catherine.
Reakce publika
            Tato fiktivní postava má rozsáhlou fanouškovskou základnu. Na stránkách jako je YouTube existuje víc než tisícovka videí s touto postavou a tisíc dalších zobrazujících jeho vztah se Sarou Sidle. Na FanFiction.Net je napsáno více než dvacet tisíc fan fiction o CSI a Gil Grissom se objevuje ve více než polovině z nich. Existuje spousta dalších stránek, kde jsou denně zveřejňovány novinky buď o roli Gila Grissoma v CSI, nebo o aktivitách Williama Petersena ve skutečném životě.
            GSR ("Grissom and Sara Romance", zkratka je slovní hříčkou s výrazem pro zbytek po střelbě, často zmiňovaný v CSI - gunshot residue pozn. překladatele) nahromadilo v průběhu let širokou fanouškovskou základnu, v níž mají některé stránky návštěvnost tisíců uživatelů za týden. Někteří fanoušci považují jejich vztah velice podobný tomu, který měli Mulder a Scully v Aktech X. Od začátku obou seriálů je mezi oběma páry vidět spousta chemie. To vede diváky k přesvědčení, že se jejich pracovní vztah brzy změní na něco mnohem osobnějšího. Ve skutečnosti jejich platonický vztah a očividné sexuální napětí mezi nimi trvá roky. Oba páry sdílí svůj první polibek na obrazovce v osmé sezóně jejich seriálů.
            27. září 2007, po premiéře osmé série CSI, byl na eBay vystavena miniatura kanceláře Gila Grissoma (kterou postavil během sedmé série). Aukce skončila 7. října, miniatura byla prodána za 15 600 dolarů, které CBS věnovala Národní asociaci CASA (CASA = Center on Addiction and Substance Abuse = Centrum drogové závislosti a zneužívání prášků).
Postava
Dětství a dospívání
            Gilbert "Gil" Grissom se narodil 17. srpna 1956 jako jedináček v rodině patřící do střední vrstvy v Santa Monice, v Kalifornii. Grissomův otec učil botaniku na zdejší vysoké škole a předal své nadšení pro přírodní vědy svému synovi. Jeho otec zemřel, když bylo Grissomovi 9 let. Grissom vzpomíná na den, kdy jeho otec zemřel, v epizodě "Still Life". Grissom říká Catherine Willows:
"Jednoho horkého vlhkého dne přišel ze školy a lehnul si na gauč. Moje maminka přinesla nějaké studené pití, ale nemohla ho vzbudit. Nikdo mi nechtěl říct proč." V důsledku toho si Grissom jako malé dítě hrál na doktora a prováděl pitvy malých, uhynulých zvířat z okolí. Gilova matka, která ohluchla následkem genetické poruchy otosklerózy (ztvrdnutí sluchových kůstek pozn. překladatele), byla zodpovědná za jeho lásku ke knihám. Jako důsledek matčina handicapu se Gil naučil plynně používat americkou znakovou řeč, aby s ní byl schopen komunikovat. V prvních sezónách CSI se také u Gila začíná projevovat degenerativní onemocnění; nicméně, poté co vyhledá lékařskou pomoc, je rozvoj tohoto onemocnění zastaven.
            V epizodě "Grissom Vs. the Volcano" vypráví Catherine historku o prohře ve vědecké soutěži proti "dítěti s nějakými chromými lesními mravenci". Nick později prozradí, že taky prohrál vědeckou soutěž a Grissom mu říká, aby se tím netrápil. V jeho dětské vědecké soutěži byl Grissom to dítě s mravenci.
            Ve druhé sezóně řekl Warrickovi, že na střední škole byl "duch", myslíc tím, že nepatřil do žádné skupiny. Když byl na univerzitě, zaplatil si svůj první "body farm" (body farm je vědeckovýzkumné zařízení, kde lze zkoumat rozklad těl v různém prostředí pozn. překladatele) z peněz, které vyhrál vysokými sázkami v pokeru. Ve stejné době taky navštěvoval zápasy v boxu, aby se dozvěděl něco o tvorbě a tvarech podlitin na těle a možných krvavých stříkancích ze zranění.
            Stal se forenzním entomologem, titul z biologie získal na UCLA (University of California, Los Angeles pozn. překladatele). Doktorát (Ph.D.) má z university v Chicagu.
Kariéra
            Grissom se stal kriminalistou zhruba v roce 1985 (Grissom zmiňuje v epizodě "Living Doll", která byla poprvé vysílaná 17. května 2007, že pracuje jako kriminalista 22 let). Jednou Grissom vzpomíná na to, jak ztratili tělo, když pracoval v Minneapolis. Což naznačuje, že tam pracoval, než vzal místo ve Vegas. Znovu se o tom mluví, když Grissom pracuje se svým bývalým učitelem, Dr. Philipem Gerardem, kterého hrál Raymond J. Barry. Bylo řečeno, že Grissom pro něj pracoval v okresu Hennepin County, jehož centrem je Minneapolis.
            Vedoucím noční směny jednotky CSI Las Vegas se Grissom stal ve druhé epizodě seriálu poté, co byl Jim Brass degradovaný kvůli smrti spolupracovnice Holly Gribbs.
            V sedmé sezóně si Grissom vzal studijní volno, aby mohl čtyři týdny vyučovat na Williams College ve Williamstownu, Massachusetts. Důvodem pro studijní volno byly příznaky syndromu "vyhoření", které se u něj začaly projevovat. Po návratu se zdá znovu posílený a říká Warrickovi, že se mu po Vegas stýskalo. Po odchodu Sary Sidle, jeho snoubenky, z laboratoře a po zavraždění Warricka Browna, se zdá, že se u něj opět objevuje syndrom vyhoření. To je obzvlášť patrné v epizodě "Say Uncle", kde je na konci vidět jeho hluboký smutek při řešení zvlášť deprimujícího případu.
            Grissom oznámil svůj odchod ze služby, jakmile vyšlo najevo, že vrah Dicka a Jane (sériový vrah z 90. let, který si odpykává dvojnásobný doživotní trest), nepracoval sám, ale že měl komplice, který začal znovu zabíjet. Raději než by Grissom odešel uprostřed případu, zůstává, aby ho vyřešil a nakonec je nápomocný při záchraně života ženy, která měla být vrahovou nejnovější obětí. Případ je uzavřen a Grissom, který už má za sebou sérii loučení s každým s jeho spolupracovníků, ve vší tichosti opouští kriminální laboratoř a odjíždí na Kostariku, aby se znovu shledal se svojí snoubenkou Sarou Sidle. Jeho tichý odchod je možná narážka na jeho poznámku v první sezóně, že když odejde, lidé pro něj neuspořádají party, protože on není ten typ člověka, o kterého by se lidé příliš zajímali. Taky říká Warrickovi ve druhé sezóně (epizoda "Ellie"), že když odsud odejde, tak to nebude s rozlučkou v odpočinkové místnosti - prostě se jen zvedne a odejde.
            V sezóně 10 je Grissom hostujícím přednášejícím na Sorboně.
Vývoj postavy
            V prvních epizodách se Grissom jevil jako vtipný, zanícený a podivný vědec, který má smysl pro humor. Pravidelně flirtoval a stále se zdál být hyperaktivní.
            Nicméně když začal ztrácet sluch, stáhl se Grissom do sebe a ztratil jiskru, kterou míval. Stal se popudlivým a nepřístupným. Po operaci se trochu rozveselil, ale nikdy se už znovu nevrátil k podivínskému vědci, kterým býval.
Osobnost
            Na Grissoma je v seriálu často pohlíženo jako na dobře vzdělaného, ale s neobvyklým přístupem k jeho práci a společenskému životu. Některé z jeho poznámek a činů se mohou jeho kolegům a nadřízeným zdát zarážející. V jeho vztazích s podřízenými na pracovišti je zobrazen jako otcovská figura týmu, nicméně velmi profesionální ve svém povolání.
            Navíc má všestranné znalosti přesahující jeho profesní vzdělání. Projevují se u něj příznaky typické pro Aspergera a ve druhé sérii je naznačeno, že vlastně trpí Aspergerovým syndromem (Aspergerův syndrom je vývojová porucha osobnosti, vyznačující se zhoršenou společenskou komunikací a stereotypně se opakujícím souborem zájmů a aktivit. Je považována za mírnou formu autismu - zdroj: http://cs.wikipedia.org, pozn. překladatele). Další postavou, která sdílí tento typ příznaků je jeho podřízená (a současná manželka) Sara Sidle. Jednou naznačila, že Grissom je misantrop (člověk, který nemá rád lidi a straní se jich - zdroj: http://cs.wikipedia.org, pozn. překladatele), když citoval Thoreaův Walden.
            Přestože je velmi oddaný své práci a občas při vyšetřování zachází do extrémů, díky své neochotě dělat papírování často ztrácí sympatie svých nadřízených, a někdy také podřízených. V téhle oblasti mu hodně pomáhá jeho pravá ruka Catherine Wilows, která se stále pokouší "odtrhnout ho od mikroskopu".
            Grissom tvrdí, že si nikdy nenajal prostitutku, říkajíc, že cílem sexu je vytvoření citového spojení. Taky vyjadřuje nechuť k nošení zbraně, když je v terénu, což mu vyneslo několik pokárání od jeho spolupracovníka Jima Brasse. Navzdory tomu dokázal, že umí střílet neobyčejně přesně.
            Jednou vyjmenovával své koníčky Lady Heather: "Mám vůli. Čtu. Studuju brouky. Někdy dokonce jezdím na horské dráze." Ve skutečnosti prokázal při mnoha příležitostech, že je velmi kulturní muž, mající rozsáhlé znalosti z historie, literatury a umění. Často používá citáty z různých literárních zdrojů, včetně Shakespeara a Keatse. Později ve stejné sezóně se ukáže, že je fanouškem baseballu.
            Sára si všimla, že je pro Grissoma typické říkat, že by chtěl "všechny ty statistiky". Přesto všechno není Grissom příliš důvěrně obeznámen s popkulturou. V "Two and a half Deaths" mluví Jim Brass o televizním programu, který, jak myslel, právě "přeskočil žraloka", ale Grisom nezná výraz "přeskočit žraloka" (ustálené slovní spojení používané k popsání momentu poklesu dříve úspěšného podniku. Fráze byla původně používána k označení okamžiku v historii televizních programů tam, kde se dějová zápletka obrátila v absurdní dějovou linku nebo nepravděpodobný popis. Tyto změny byly často výsledkem snah o oživení zájmu o seriál, jehož publikum začalo ubývat, obvykle kvůli práci různých herců, scénáristů nebo producentů - zdroj http://en.wikipedia.org, pozn. překladatele). Zatímco se mu to snaží vysvětlit, říká Brass: "Pamatuješ Fonze? (fiktivní postava z amerického sitcomu Happy Days - zdroj http://en.wikipedia.org, pozn. překladatele), kterého Grissom taky nezná.
            Jako entomolog má rozsáhlé znalosti hmyzu, které využívá při vyšetřování. To vedlo k jeho přezdívce "The Bug Man" (= Muž brouk, Muž s brouky - vyberte si pozn. překladatele). Na začátku seriálu je označovaný jako "Gruesome Grissom" (= strašlivý Grissom) kvůli jeho chorobnému okouzlení abnormálními aspekty lidí a přírody.
            Grissom má ve své kanceláři různé vzorky, včetně ozářeného plodu selete, tarantule a dvouhlavého štíra. Má taky nástěnku, která vypadá jako ryba, na kterou dává nevyřešené případy: "ti, kteří unikli odplatě."
Příležitostně si nechává důkazy z vyřešených případů (jako model vytvořený Miniaturovým vrahem). V sezóně sedm si nově příchozí kriminalista Michael Keppler prohlíží Grissomovu kancelář a poznamená, že Grissom musí být naprostý šílenec. V epizodě "The Grave Shift", kdy je Grissomova kancelář vyklizena (a později převzata poněkud neochotným Nickem Stokesem poté, co ji Catherine Willows odmítne), je plod selete ve sklenici vrácený na původní místo Hodgesem, který cítí, že prase tam patří.
            Když se Grissoma někdo ptá, proč se stal kriminalistou, odpoví: "Protože mrtví už za sebe mluvit nemůžou." Tohle je jeden z jeho oblíbených citátů, který často používá.
Vztahy s ostatními postavami
            V epizodě "Bang-Bang" (SE 6) říká Grissom doktoru Robbinsovi (ve vztahu k ženě střelené do úst) "To udělal někdo, kdo jí byl citově blízký." Doktor Robbins se ho ptá, jestli někdy uvažoval o tom, že by se oženil. Grissom mu vypráví o "Nicole Daley", která ho měla ráda kvůli jeho zájmu o hmyz. Trochu se o ni zajímal, ale pak řekl, že to byla "jiná liga".
            Grissom možná nežádal o pozici mentora, ale zdá se, že se tak stalo přirozeným vývojem událostí. Nejdřív se Sarou Sidle, když se poprvé setkali s San Francisku a pak s Nickem Stokesem a Gregem Sandersem ve Vegas. Ačkoli ho jeho chráněnci občas rozčílí, je evidentně pyšný, když uspějí, jako když Greg zvládnul svůj test v terénu a stal se kriminalistou. Vůči svému týmu je také ochranitelský a brání je ze všech sil, jak je vidět například v epizodě "Rashomama".
            Jeho dobrým přítelem je Dr. Al Robbins. Spolu byli viděni, jak si zpívali na patologii, když vyšetřovali tělo zavražděné roken-rolové hvězdy ("Built to Kill, Part 2; SE 7). V závěru šesté sezóny vyjde najevo, že Jim Brass dal Grissomovi plnou moc k rozhodování ve věcech jeho zdravotního stavu, což dokazuje, že Grissom je jediná osoba, které Brass věřil natolik, aby jí svěřil svůj život. Grissom se taky ukáže být něčím jako nechtěným mentorem Davida Hodgese, který k němu vzhlíží a často ho žádá o radu nebo o schválení, přesto ho ne vždy dostane. Po zjištění, že Grissom plánuje opustit kriminálku, je Hodges viditelně rozrušený.
            Grissomovo přátelství s Warrickem Brownem má některé znaky vztahu učitele a jeho žáka, ale zdá se, že ze všech kriminalistů (včetně Catherine) vidí Grissom právě ve Warrickovi svého nástupce, toho, který je může dál vést, až on bude pryč.
            Někteří fanoušci očekávají, že se Grissom dá dohromady s Catherine Willows, ke které se často chová důvěrně, jednou ji dokonce přirovná ke své "manželce". Ti dva nikdy nebyli nic víc než velmi dobří přátelé. Tvůrci seriálu je vidí spíš jako sourozence než jako milence. Catherine často Grissoma povzbuzuje, aby byl otevřenější, méně pohroužený do sebe a aby něco podniknul se Sarou Sidle.
            Grissom se údajně zapletl se soudní antropoložkou Teri Miller a s profesionální dominou Lady Heather, jejíž "kód" Grissom zná. (vysvětlení pojmu kód "safeword" najdete na adrese: http://en.wikipedia.org/wiki/Safeword; pozn. překladatele).
Sara Sidle
            Od první sezóny se objevují náznaky toho, že se o sebe oba zajímají. Ve skutečnosti tvůrci vymysleli postavu Sary Sidle, zatímco přemýšleli nad Grissmovou budoucí láskou. Ale v průběhu prvních tří sezón flirtoval Grissom se všemi ženskými postavami, a když ho Sára pozvala na večeři, tak ji odmítnul, prohlašujíc, že neví co dělat s tím, co se mezi nimi děje.
            Ve čtvrté sezóně se Grissomovi skutečné city projeví v epizodě "Butterflied", která je celá zaměřená na objevování jeho citů k Sáře. To se stalo, než si Grissom připustil, že není ochoten riskovat kariéru kvůli vztahu s ní. V této sezóně se u Sary zjevně vyvine problém s alkoholem, což Grissom vezme na vědomí na konci sezóny; potom nemůžou jeden druhého ani vidět a Grissom se začíná zajímat o detektiva Sofii Curtis.
            Uprostřed páté sezóny je Sara suspendovaná za porušení kázně a poví Grissomovi o svém nešťastném dětství. Grissom ji odmítne propustit a v průběhu dalších dvou sezón s ní pracuje na každém případu.
            Tak je to až do konce šesté série, kdy se ukáže, že Grissom a Sara spolupracují přes všechny své problémy a neshody a ve skutečnosti tvoří pár už dva roky. Toto odhalení způsobilo smíšené reakce mezi kritiky. Někteří z nich vidí vztah Sary a Grissoma jako "jumping the shark" kriminálky (vysvětlení termínu viz. výše; pozn. překladatele), pokus dostat do kriminálky více dramatičnosti a romantiky, aby mohl konkurovat seriálu z medicínského prostředí "Chirurgové", který byl v USA vysílán ve stejnou dobu. Prostřednictvím vybití sexuálního napětí mezi dvěma postavami a jejich spárováním, přidá producentský tým do seriálu více osobního dramatu, čímž u některých mladších diváků vzrůstá obliba "Chirurgů". Což bylo scénáristy kriminálky popřeno. Carol Mendelsohn dokonce řekla, že si nikdy nebyla schopná představit Grissoma s někým jiným než se Sarou a scénáristům se zdálo, že v dané epizodě nastal ten správný čas k odhalení jejich vztahu. Jorja Fox a William Petersen také připustili, že ten vztah není nic nového.
            V průběhu sedmé sezóny vidí publikum Grissoma a Sáru jako pár, ale jejich vztah je tajemstvím, dokud není na konci sezóny Sara unesena Miniaturovým vrahem. V sezóně 2007-2008 (SE 8), se zasnoubí. Když se Jorja Fox rozhodla odejít ze seriálu (SE 8), dohodla se spolu se scénáristy, že její postavu nezabijí, ale že jí nechají otevřené dveře pro možný návrat. Proto se Sara Sidle po svém únosu v závěru sedmé sezóny utápí v depresi. Třebaže přijme Grissomovu nabídku k sňatku ve čtvrté epizodě sezóny, projevují se u ní v následujících epizodách příznaky syndromu vyhoření, v sedmé epizodě se zhroutí a opouští Las Vegas         a kriminálku pouze s dopisem na rozloučenou pro Grissoma a přáním štěstí pro Ronnie Lake. V dopise tvrdí, že od smrti svého otce se potýká s "duchy" a že teď potřebuje odejít a se vším se vypořádat, než ji to zničí.
            Poté, co Grissom opustí CSI, odjíždí na Kostariku v naději, že najde Sáru. Jakmile uvidí jeden druhého, vítají se vášnivým polibkem. Při Sářině návratu k CSI v první epizodě desáté série vyjde najevo, že ona a Grissom jsou teď manželé.
Zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Gil_Grissom
Kontrola překladu: Elanor

Postavy z CSI Las Vegas

13. července 2010 v 10:27 | Světluška |  Ostatní články, info, atd.
Ahoj.
Počínaje dneškem budu na blog přidávat docela podrobné informace o postavách z CSI Las Vegas. Jedná se o překlady z anglické wikipedie. Pokud články budete chtít použít na svých stránkách, napište nám nebo alespoň uvádějte naše stránky jako zdroj.
Vaše Světluška

SB

13. července 2010 v 9:37 | Agnes

Rozcestníky

9. července 2010 v 21:49 | Agnes |  Ostatní články, info, atd.
Ahoj,
dneska jsem konečně dokončila všechny rozcestníky, aby byl blog co nejpřehlednější. Doufám, že bude vše, jak má, ale kdyby jste náhodou objevili nějakou závadu, tak se prosím ozvěte. Bylo toho docela dost a je možné, že jsem se někde uklikla.

Vaše Agnes

PS: Někde mezi těmi rozcestníky je další díl Nečekané návštěvy.

Postavy

9. července 2010 v 21:45 | Agnes |  Sběratelé kostí


Postavy

9. července 2010 v 21:40 | Agnes |  Sue Sciutová

Postavy

9. července 2010 v 21:36 | Agnes |  CSI:New York

Postavy

9. července 2010 v 21:32 | Agnes |  Dr.House